Darmowa dostawa od 200zł • możesz wybrać roślinę jaką otrzymasz • pakujemy od serca

Aglaonema 'White Lime'

Dostępność: brak towaru
Cena: 41,46 zł 41.46
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Aglaonema 'White Lime'

Aglaonema 'White Lime' to urocza roślina doniczkowa z rodziny obrazkowatych (Araceae). Jest to jedna z odmian aglaonemy, pochodzącej z obszarów tropikalnych Azji Południowo-Wschodniej. Aglaonema 'White Lime' jest popularna ze względu na swoje dekoracyjne, jasnozielone i białe liście, które dodają elegancji do wnętrza.

Liście Aglaonemy 'White Lime' mają lancetowaty kształt i osiągają średnią długość. Są one zróżnicowane pod względem koloru - od głębokiego zielonego do jasnego, limonkowego odcienia, który nadaje im charakterystyczny wygląd. Na liściach występują również białe plamy lub pasy, które dodają im atrakcyjności i kontrastu. Młode liście mogą mieć bardziej intensywne kolory i z czasem stopniowo rozjaśniać się.

Aglaonema 'White Lime' jest rośliną doniczkową o średnim tempie wzrostu. Może osiągnąć wysokość około 60-90 cm w odpowiednich warunkach. Jest doskonałą rośliną do uprawy wewnątrz, ponieważ dobrze radzi sobie w warunkach domowych.

Ta roślina jest wyjątkowo odporna na warunki niskiego oświetlenia i może rosnąć w miejscach o umiarkowanym lub słabym świetle. Jednak najlepsze wyniki osiąga w jasnych, rozproszonych światłach, unikając bezpośredniego nasłonecznienia, które może spowodować poparzenia liści.

Aglaonema 'White Lime' preferuje wilgotne gleby, ale dobrze radzi sobie z okresami lekkiego przesuszenia między podlewaniami. Ważne jest unikanie przelania, które może prowadzić do gnicia korzeni. Podlewanie należy dostosować do warunków otoczenia i sezonu, regularnie sprawdzając wilgotność podłoża przed kolejnym podlaniem.

Ważnym aspektem pielęgnacji Aglaonemy 'White Lime' jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci wokół rośliny. Można to osiągnąć przez zraszanie liści lub umieszczenie doniczki na podstawce z wilgotnym żwirem lub kamieniami.

Aglaonema 'White Lime' jest rośliną stosunkowo odporną na choroby i szkodniki, ale może być podatna na ataki pajęczynówek lub mszyc. Regularne sprawdzanie liści i reagowanie na ewentualne problemy pomoże w utrzymaniu rośliny w dobrym stanie.

Podsumowując, Aglaonema 'White Lime' to urocza roślina doniczkowa o dekoracyjnych liściach, ideal

STANOWISKO

Aglaonema nie jest rośliną wymagającą. W zupełności wystarczy jej miejsce słabo oświetlone, nie będzie protestować gdy postawimy ją w w bezpośrednim nasłonecznieniu. Ze względu na rozłożystość liści należy zapewnić jej dużą ilość miejsca.

PODLEWANIE

W okresie letnim podlewaj obficie, gdy ziemia jest sucha. Zimą ograniczyć podlewanie zgodnie z zapotrzebowaniem.

PODŁOŻE

Najlepsza będzie ziemia gliniasta

ROZMNAŻANIE

Najlepiej poprzez oddzielenie młodych łodyg z korzeniami lub z sadzonki wierzchołkowej.

NAWOŻENIE

W okresie letnim nawóz płynny co 2 tygodnie, zimą należy zaprzestać nawożenie.

WYSOKOŚĆ OSTATECZNA

Aglaonema roślnie do wysokości 25 cm, tworzą kępy, liście są długości maksymalnie 12-15 cm.

 

Wielkość donicy: 14 cm wysokość około: 40 - 45 cm mierzone z doniczką 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.