Darmowa dostawa od 200zł • możesz wybrać roślinę jaką otrzymasz • pakujemy od serca

euphorbia knuthii wilczomlecz

Dostępność: brak towaru
Cena: 84,63 zł 84.63
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

 

Euphorbia knuthii to rodzaj rośliny z rodziny Euphorbiaceae, której naturalnym siedliskiem są suche obszary Madagaskaru. Ta roślina, podobnie jak wiele innych roślin z rodzaju Euphorbia, wykazuje wiele cech sukulentów.

Euphorbia knuthii charakteryzuje się pionowym wzrostem, zazwyczaj osiągając wysokość do 1 metra, choć w idealnych warunkach może dorosnąć do 2 metrów. Posiada smukłe, wyprostowane pędy, które są zielone lub czerwonawe, z wypukłymi "segmentami". Każdy segment kończy się parą liści i jednym lub dwoma cierniami.

Liście są małe, krótkotrwałe i zazwyczaj spadają z rośliny w krótkim czasie. Kwiaty, zwane cyjatiami, są małe, żółte i pojawiają się na końcach pędów.

Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji Euphorbia knuthii:

  1. Światło: Ta roślina dobrze radzi sobie w pełnym słońcu do półcienia. W pomieszczeniach najlepiej rośnie przy jasnym, pośrednim świetle.

  2. Podlewanie: Jako sukulenta, Euphorbia knuthii jest odporna na suszę i nie wymaga częstego podlewania. Podlewanie powinno odbywać się rzadko, ale obficie, pozwalając glebie na całkowite wyschnięcie między podlewaniami.

  3. Gleba: Euphorbia knuthii najlepiej rośnie w dobrze przepuszczalnej glebie, takiej jak mieszanka ziemi do sukulenta z dodatkiem piasku lub perlitu.

  4. Temperatura: Roślina ta preferuje ciepłe temperatury i nie jest odporna na mroźne warunki. W zimie, jeśli temperatura spada poniżej 10°C, roślinę należy przenieść do środka.

  5. Nawożenie: Podczas okresu wzrostu, od wiosny do jesieni, Euphorbia knuthii może być nawożona raz na miesiąc nawozem do sukulenta.

  6. Przycinanie: Euphorbia knuthii rzadko wymaga przycinania, ale jeśli roślina staje się zbyt wysoka lub rozłożysta, można przyciąć jej wierzchołki, aby zachęcić do bardziej zwartego wzrostu.

Ważne jest, aby pamiętać, że sok z roślin z rodzaju Euphorbia jest silnie drażniący i może powodować podrażnienia skóry lub oczu. Dlatego podczas przycinania lub przesadzania Euphorbia knuthii, należy zachować ostrożność i nosić rękawice ochronne.

 

Rozmiar doniczki: 13 cm

Dane techniczne

Rodzaj rośliny Euphorbia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.