Darmowa dostawa od 200zł • możesz wybrać roślinę jaką otrzymasz • pakujemy od serca

Rademachera chińska | nikotynka Radermachera sinica

Dostępność: brak towaru
Cena: 14,38 zł 14.38
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Rademachera chińska | nikotynka Radermachera sinica

Rademachera chińska, znana również jako dracena chińska lub szczęśliwa roślina, to popularna roślina pokojowa o pochodzeniu tropikalnym. Posiada smukłe, wyprostowane pędy i jasnozielone, lancetowate liście, które mogą mieć żółte lub kremowe obrzeżenie.

Pielęgnacja Rademachera chińskiej jest stosunkowo łatwa, co sprawia, że jest idealna dla osób początkujących w uprawie roślin. Oto kilka wskazówek dotyczących jej pielęgnacji:

  1. Oświetlenie: Roślina ta najlepiej rośnie w miejscach o jasnym, ale rozproszonym świetle. Unikaj bezpośredniego nasłonecznienia, które może spowodować poparzenia liści. Umieść ją w pobliżu okna o wschodnim lub zachodnim wystawieniu, aby zapewnić odpowiednią ilość światła.

  2. Temperatura: Rademachera chińska preferuje umiarkowane temperatury. Optymalna temperatura dla niej wynosi około 18-24°C. Unikaj nagłych zmian temperatury i chron roślinę przed przeciągami.

  3. Podlewanie: Podlewanie powinno być regularne, ale umiarkowane. Nie dopuść do przesuszenia podłoża, ale również unikaj nadmiernego podlewania, które może prowadzić do gnicia korzeni. W okresie letnim podlewanie powinno być częstsze, a w zimie można je nieco zmniejszyć. Przed kolejnym podlewaniem upewnij się, że wierzchnia warstwa podłoża jest lekko sucha.

  4. Wilgotność: Rademachera chińska nie wymaga wysokiej wilgotności powietrza, ale może korzystać z czasami lekkiego opryskiwania liści w celu utrzymania ich wilgotności. Możesz również umieścić roślinę na podstawce z wodą, aby zwiększyć wilgotność wokół niej.

  5. Podłoże: Wybierz dobrze drenujące podłoże, które pozwoli na swobodny przepływ wody. Możesz użyć gotowej mieszanki do roślin doniczkowych lub stworzyć własną mieszankę z torfu, ziemi ogrodowej i perlitu.

  6. Nawożenie: Nawożenie można przeprowadzać od wiosny do jesieni, przy użyciu nawozu specjalnie przeznaczonego do roślin zielonych lub ogólnego nawozu dla roślin doniczkowych. Stosuj nawóz zgodnie z zaleceniami na opakowaniu i pamiętaj, aby zawsze nawozić tylko dobrze podlaną roślinę.

  7. Przesadzanie: Rademachera chińska nie wymaga częstego przesadzania.

 

Rozmiar doniczki: 12 cm, Wysokość rośliny: 25 cm mierzone z doniczką 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.